ויג'נאנה יוגה

בסטודיו פנימה, אנו מלמדים בשיטת ויג'ננה יוגה.

מורי היוגה הינם בוגרי הקורס למורים בכירים במכללת וינגייט בהוראת אורית סן גופטה.

אורך השיעורים הינו שעה וחצי והם בנויים כמעגל המתחיל בישיבה [מדיטציה], עובר לתרגילי נשימה [פראנהיאמה] ונמשך באימון התנוחות הפיזי[ אסאנה], שלו יוקדש רוב השיעור עד שייסגר המעגל חזרה אל המקום השקט של הרפייה [שוואסנה]. סדר העבודה הזה שומר על קשר עם תרגול היוגה המסורתי ובונה איכות תודעתית נשימתית מסויימת לקראת אימון התנוחות הפיזי. כך הופך אימון הגוף לתרגול רוחני תודעתי.

תרגול התנוחות נסמך על 7 העקרונות של שיטת ויג'נאנה יוגה:

הרפיית הגוף, השקטת הנפש, הכוונה, השתרשות, חיבור, נשימה והתרחבות.

האימון מכוון אותנו לנוע בין התנוחות ולשהות בתנוחות באיכות תודעתית גבוהה, תוך ניסיון לתרגם איכות זו לדיוק והבנה פיזיים. ככל שאנו מדייקים בפעולה שלנו על המזרון ומדייקים בהרפיה בזמן הפעולה, כך הופכת הפעולה נינוחה יותר ומאפשרת נשימה ושקט. פעולה אינטנסיבית- אך- מדוייקת, שקטה ורפוייה שהתבססה על המזרון, תחלחל אולי גם אל עיסוקי היומיום ותאפשר מידה גבוהה יותר של דיוק והרפייה גם שם.

בדרך עבודה זו, ניתן לאפשר לכל תלמיד, בכל רמה פיזית, למצוא את המקום המדוייק שלו ולהבין מהי רמת האינטנסיביות שנכונה עבורו כרגע. "ההישג הנדרש" הוא למצוא איכות מסויימת, נינוחות מסויימת.

ויג'נאנה יוגה זהו אחד הזרמים ביוגה אשר מטפח את ההקשבה הפנימית לאתגרים, לקשיים וגם להצלחות, זאת במקביל לאימון הגופני. שיעורי יוגה מסוג זה ניתן יהיה למצוא בסטודיו פנימה אשר פועל בתחום זה למעלה מעשור. אחד העקרונות המנחים של הסטודיו מתבסס על העובדה כי התנועות הפיזיות הבסיסיות יוכלו לשמש אותנו בכל סוג של עבודת גוף שנבחר, בין אם יוגה או מחול, על כן מציע גם שיעורי מחול שיכולים ללא ספק להשלים את שיעורי היוגה ולתמוך זה בזה.

מהי ויג'נאנה יוגה ומה הייחודיות בה?

אנשים רבים מכל רחבי העולם הבינו זה מכבר כי תרגול מתמיד של יוגה מסייע בהרגעה של הנפש ושחרור של הגוף. שיעורים ייחודיים אלו מהווים עבור אנשים שונים את הפינה השקטה אליה יוכלו לפנות בשעה שהמרוץ המטורף של החיים לא נותן להם מנוח. ביוגה ישנם זרמים שונים ומגוונים אשר מגלמים שיטות אימון שונות, כאשר אחת מהן היא ויג'נאנה יוגה.

בשיטה ייחודית זו האימון מתבצע מתוך הקשבה ומודעות לתחושת הגוף והנפש. כך שלמעשה אין אימון יוגה זה דורש מכל תלמיד לדחוק את יכולותיו הפיזיות למקסימום, אלא להתמקד בכאן ובעכשיו, מתוך מודעות לקשיים ולאתגרים בשילוב עם הרצון להתמודד איתם. האימון עצמו הוא אישי ופנימי וההתקדמות הינה אינדיבידואלית. דבר אשר למעשה מוכיח כי זרם זה של יוגה יכול להתאים לכל אדם, ללא תלות בגילו, מצבו הבריאותי, גמישותו וכשירותו.

דרך חדשה להתבונן בעצמנו

סטודיו פנימה מעניק לכם את האפשרות לקחת חלק בשיעורים אשר יסייעו לכל אדם להתבונן פנימה וללמוד להכיר את עצמו בצורה מעמיקה יותר דרך התנועה. שיעורי היוגה אשר נערכים בסטודיו מהווים את המקום השקט והרגוע בעבור אנשים רבים אשר בוחרים לחזור אליו שוב ושוב. שיעורים אלו ילמדו את המשתתפים להכיר את המגבלות הפיזיולוגיות שלהם לעומק ואת הדרכים הטובות והיעילות ביותר להתמודדות איתן. זוהי אחת הדרכים שהוכיחה את עצמה בתור יעילה במיוחד לאפשר לאנשים להתחבר לעצמם וללמוד להתמודד עם העולם דרך התנועה הזורמת.

יוגה בירושלים

עוד בנושא

שיעורי ריקוד לנשים בירושלים

שיעורי ריקוד לנשים בירושלים

סטודיו למחול לנשים בירושלים – לרקוד מכל הלב סטודיו פנימה הינו סטודיו למחול בירושלים אשר פתח את שעריו לכל המעוניינים בשיעורים המשחררים והמהנים מכל. הסטודיו

קרא עוד »

בלט קלאסי

טכניקת הבלט הקלאסי מהווה את הבסיס לכל טכניקות המחול. הבלט הקלאסי הוא המקור שממנו התפתח המחול המודרני. טכניקת הבלט היא התווים שלאחר למידתם ניתן לנגן

קרא עוד »
מדיע נוסף על ויג'נאנה יוגה

מאז ומעולם רציתם לנסות לעשות יוגה אך לא ידעתם באיזה סגנון של יוגה לבחור? ויג'נאנה יוגה זו אפשרות שכדאי לכם לקחת בחשבון, זאת אם השילוב בין רכות לעוצמה מושכת אתכם. אם המטרה שלכם היא להרגיש את האיכות הפיזית ולהיות מחוברים, תוך כדי, למגבלות הגוף, אין ספק שיוגה כזאת תוכל להתאים לכם. התקשרו עוד היום לסטודיו פנימה בירושלים ובואו גם אתם להתאהב בשיעורי יוגה שישנו לכם את החיים.

תוכלו להיות בטוחים שגם אתם עומדים להתאהב ביוגה, אז למה לחשוב פעמיים לפני שאתם מנסים את זה? חלק ממה שכל כך יפה בסוג היוגה הזה, זו העובדה שיש כאן חוויה של חיפוש אחר הבנה מעמיקה ופנימית, כולל דגשים של תחושה ועשייה. יש כאן שילוב נפלא בין הגוף ובין הנפש, כך שאין זה מפתיע שיוגה כזאת תשפיע לטובה גם על המצב הרגשי של המתעמלים.

סטודיו מקצועי לויג'נאנה יוגה
את סטודיו פנימה בירושלים הקימו חגית ויונתן גרוסמן כבר בשנת 2008, כך שאם יש משהו שתוכלו להיות בטוחים לגביו, זה אם תגיעו לכך לתרגל יוגה, תהיו בידיים טובות. המורים שמעבירים את השיעורים השונים בסטודיו מקפידים על מתן יחס אישי לכל מתעמל, מה שהופך את כל העניין לעוד יותר נעים. אתם תראו שבמהלך שיעורי היוגה מושם דגש לא על דחיפה בכוח לתנוחות "מרשימות" יותר, אלא על תנוחות מבוססות, נעימות וכאלה שאינן מכאיבות לגוף. אתם זקוקים לפרטים נוספים? רוצים להירשם עוד היום לשיעור היוגה הראשון שלכם? התקשרו כבר עכשיו למספר: 072-2513336 ותוכלו ליהנות משירות אדיב ומליווי מקצועי כבר מהרגע הראשון שלכם בסטודיו.
סטודיו מקצועי לויג'נאנה יוגה

לא אחת שמעתם על ויג'נאנה יוגה ועל זרמים אחרים ביוגה, רציתם לנסות חלק מהם אך בטוחים שזה כבר מאוחר מידי עבורכם. כדאי שתדעו שאתם טועים, כי האמת היא, שיוגה הוא משהו שאפשר ללמוד בכל גיל. לכן, בין אם אתם:

  • ילדים.
  • נערים.
  • אנשים מבוגרים.
הקודם
הבא
דילוג לתוכן