אודות

טודיו פנימה הוקם בשנת 2008 בשכונת בית הכרם בירושלים ע"י חגית ויונתן גרוסמן מתוך רצון להקים בית שיכיל בתוכו מגוון פעילויות גוף עם ערך מוסף.

הסטודיו עוסק בשני כיוונים עיקריים: דרך התנועה והמחול ודרך היוגה. אמונתנו הבסיסית היא כי שני העולמות, הלכאורה נבדלים הללו, יכולים לדור בכפיפה אחת, בגוף אחד, בהבנה אחת ובהפריה הדדית. עקרונות פיזיים תנועתיים בסיסיים יוכלו לשמש אותנו בכל סוג של עבודת גוף שנבחר.

בהפנמה ובהעמקה של דרך היוגה, הוראת המחול משתנה, הופכת מדויקת, נעימה ובריאה יותר. ריקוד שמכוון פנימה ולאו דווקא החוצה. מחול שהוא ביטוי להבנה של גוף.

דרך שמחת התנועה והמחול, הופכת היוגה לפחות סטטית ויותר זורמת. התנוחות מבוצעות ברצפים שהופכים למעין כוריאוגרפיה של מצבי תודעה. ריקוד שקט ורך.

סטודיו פנימה הוקם תוך הישענות על מספר עקרונות מנחים:

  • האמונה שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים לרקוד ולעשות יוגה ללא קשר לגילם, בריאותם, גמישותם וכשירותם. אין מבחני קבלה….
  • הניסיון לאפשר לתלמיד למצוא את היכולת לעבוד בהקשבה לגוף ללא דחיפה מוגזמת ואגו, שסינונם יותיר רק למידה, מודעות והנאה.
  • יצירת אוירה לימודית מפרגנת וחסרת תחרות בכל מכלול השיעורים מגיל 120-4.
  • בכל הקבוצות יישמר היחס האישי של המורה לכל תלמיד ולכן הקבוצות מוגבלות בגודלן.
  • הוראה מקצועית, קשובה, חמה ותומכת. כל המורים העובדים בסטודיו אינם "רק" מקצועיים ולא נכנסו "סתם" לכיתה אלא מבינים ומחויבים ללמד בהתאם לרוח הסטודיו.

עקרונות אלו נשמרים במגוון השיעורים שהסטודיו מציע

בשיעורי המחול לילדים ונוער, הניסיון הוא להתבסס על אהבת המחול והתנועה בדגש על ההבעה האישית והאימפרוביזציה, ולא על הרצון ל"שואו" והחצנה. מבלי להתפשר על הרמה המקצועית ניתן לרקוד ללא תחרות וכך לבנות כלים פיזיים, תנועתיים ונפשיים להמשך החיים.

בשיעורי המחול, הקונטקט והתנועה למבוגרים ננסה לאפשר לקול הפנימי לפרוץ החוצה ולהביע אותו בעזרת הגוף בלי שום שיפוטיות על "איך זה נראה", אלא רק על כמה טוב זה מרגיש. לרקוד גם אם מעולם לא עשינו זאת בעבר.

בשיעורי היוגה, אנו מלמדים שיטת יוגה מאוד מדויקת ,רכה ועוצמתית [ויג'ננה] ,כאשר הכיוון הוא לנסות ולהרגיש איכות פיזית – תודעתית מסוימת בתנוחה תוך הקשבה למגבלות הגוף. לא לדחוף בכוח לתנוחה "מרשימה" יותר אך לא מבוססת מספיק ואולי אף מכאיבה.

הבית הזה הוקם בניסיון לאפשר עבודת גוף אשר מובילה למקום עמוק יותר-פנימה.

מתוך המקום הפנימי הזה, אולי גם מחוץ לשיעור, חווית היומיום תראה קצת אחרת. תנועת החיים יציבה ושקטה קצת יותר.

אנו באמת מאמינים בדרך זו ומלמדים אותה בגוונים שונים, בדרכינו האישיות, מתוך אהבה והתרגשות כנה על ההזדמנות לשתף אתכם בניסיון ובחוויה.

תמיד לרשותכם!

חגית יונתן וצוות המורים של סטודיו פנימה.

למה אנחנו

שיעורי יוגה

שיעורי מחול מודרני

שיעורי בלט קלאסי

סדנאות יוגה

מופעי מחול

דילוג לתוכן